strafor

STRAFOR ÇEŞİTLERİ
xps_bonuspangold
Bonuspan Gold

Bonuspan Gold, ısı yalıtım levhaları, dış cephe kaplamaları ve siding uygulamalarında kullanılmaktadır.

Plastik, tahta veya çelik karkaslar arasına sıkıştırılarak uygulanan Bonuspan Gold ısı yalıtım levhalarının kenarı ve yüzeyi düz olarak, 10 mm – 100 mm kalınlıklarında ve 600 mm x 1250 mm ebadında üretilmektedir.

xps_bonuspanplus
Bonuspan Plus

Bonuspan Plus,ısı yalıtım levhaları, binanın duvar, kolon ve kirişlerinde dışarıdan, sonradan dübellenerek yapıştırılan levhalardır.

Yüzeyinin pürüzlü ve kanallı özelliği sıva tutuculuğunu artırmakta, mükemmel bir uygulama sunmaktadır. Bonuspan Plus ısı yalıtım levhaları 20 mm – 120 mm kalınlıklarında, 600 mm x 1250 mm ebadında üretilmektedir.

eps_asmolen
Eps Polistren Asmolen

Eps Polistren Asmolen, uygulanan yapılarda binaya yük olmaz, maliyet tasarrufu sağlar.

Günümüzde pek çok yapıda artık styropor asmolen tuğla veya bims asmolen yerine tercih edilmektedir. Styropor, Asmolen sayesinde taşıma işçiliğini %80 azaltır. EPS (styropor) yalıtım malzemesi olması sebebiyle kat aralarında ısı yalıtımı sağlar ve ses geçirgenliğini minimuma indirir. Uygulama sırasında kalıp üzerine serilen elyaf file, sıva sonrası çatlama riskini ortadan kaldırır.

eps_levha
EPS Levha

Isı izolasyonu amacıyla ürelilen 10 dns den 30 dns ye kadar yoğunlukları bulunnan izolasyon amacı için üretilmiş levhadır.

 

stroboard
Stroboard

Eps hammaddesinden sıkıştırılmış, üzerinde sıva tutması için, kanallı ve dübel yerleri bulunan, mavi renkte birbirine binmeli, (Mantolama) Dış Cephe Yalıtım Sistemi için üretilmiş levhadır.
Uygulama:
• Dış Cephe Kaplama Sistemlerinde ısı yalıtım malzemesi olarak kullanılır.
• Strafor Dübeli ile duvara sabitlenir.
• Sabitlendikten sonra üzerine harç uygulanır ve kuruduktan sonra styropor Filesi çekilir.
• Strafor Filesi üzerine dış cephe sıvası, astar ve dış cephe boyası uygulanabilir.

neoparsboard
Neo Pars Board

Eps hammaddesinden sıkıştırılmış, üzerinde sıva tutması için, kanallı ve dübel yerleri bulunan, karbon katkılı birbirine binmeli, (Mantolama) Dış Cephe Yalıtım Sistemi için üretilmiş levhadır.
Uygulama:
• Dış Cephe Kaplama Sistemlerinde ısı yalıtım malzemesi olarak kullanılır.
• Strafor Dübeli ile duvara sabitlenir.
• Sabitlendikten sonra üzerine harç uygulanır ve kuruduktan sonra styropor Filesi çekilir.
• Strafor Filesi üzerine dış cephe sıvası, astar ve dış cephe boyası uygulanabilir.

eps_karbonlulevha
EPS Karbonlu Levha

İçerdiği grafit katkısı sebebiyle kızıl ötesi emicilik ve yansıtıcılık özelliği kazandırılmıştır.

İçerdiği grafit katkısı sebebiyle kızıl ötesi emicilik ve yansıtıcılık özelliği kazanarak , ısı iletkenliği’nin büyük oranda azalması imkanını sağlar, rengini de bu maddeden alır. EPS nin , üstün teknik , su buharı geçirgenlik , boyut stabilitesi , çevre dostu olması gibi diğer tüm özellikleri grafit katkılı EPS’de de aynen mevcuttur. Grafit katkılı EPS , DIN EN 13163 Avrupa standardı şartlarına göre üretilir ve DIN EN 13501-1’e göre yangın sınıfı E’nin altında sınıflandırılır. DIN 4102 Alman Normu’na göre B1 – Zor Alevlenici sınıfındandır. 15 kg/m3 yoğunluğa sahip EPS’nin Isıl İletkenlik katsayısı EN 13163 hesaplamasına göre 0,037 W/(m.K) dır. 15 kg/m3 yoğunluğa sahip bir grafit reflektörlü EPS, 30 kg/m3 yoğunluğundaki bir EPS nin Isıl İletkenlik değerine sahiptir. Bu sayede yaklaşık %20 daha iyi bir ısı yalıtımı sağlanarak daha ince yalıtım levhalarıyla eşdeğer yalıtım performansına yazın ve kışın ulaşmak mümkün olmaktadır.